Загальна кількість переглядів сторінки

3/01/2019

Тема 1.

Image result for наука як соціальний інститут


Завдання до Теми 1.


Прочитайте статтю Н.Л. Зглінської "Зміна парадигм у науковому пізнанні" http://www.filosof.com.ua/Jornel/M_68/Zglinska.pdf. Висловіть свої думки з прочитаного та схарактеризуйте власне бачення ролі науки у сучасному суспільстві.

 Прогляньте статтю Н.П. Бірук "Вплив науково-дослідницької діяльності на розвиток особистості педагога-дослідника " http://eprints.zu.edu.ua/23495/1/6.pdf. Які дані/ факти/ тези викликали у Вас зацікавлення/ здивування/ незгоду/ підтримку і т ін.?

 Перегляньте запропоноване відео  Наука - це цікаво!. Мотивує?!!


6 коментарів:

  1. Стосовно статті Зглінської, я згодна з тим, що наразі наука є невід'ємною частиною людської культури. На мою думку, наукова діяльність має бути корисною для суспільства і, в той же час, знаходитися у гармонійних стосунках з природою, не зловживаючи своїм впливом на її ресурси.
    Наука мусить зосередитися на нагальних людських проблемах, відмовившись від служіння низьким людським потягам, таким як захоплення нових території та встановлення домінування, а отже й військова діяльність. Учасники наукової діяльності мають адекватно оцінювати необхідність кожного нового винаходу і співвідношення цієї необхідності з затратами природних ресурсів і негативним впливом на навколишнє середовище.

    ВідповістиВидалити
  2. У статті Н.П. Бірук цікавим стало те, що провідним мотивом для проведення досліджень та початку кар'єри науковця для більшості стало саме написання курсової та дипломної робіт. Приємно здивувало те, що для науковців матеріальний аспект не являвся мотивом для подальшої дослідної діяльності.

    ВідповістиВидалити
  3. Перш за все, наука - це система знань, головним змістом якої є накова праця живих людей. Взагалі наука невід'ємна частина в нашому світі і виникла вона саме тоді, коли люди цього потребували.Наука це однозначно поступовий процес накопичення знань, адже не можна дізнатися про щось не провівши наукового дослідження. Іноді для того щоб вивести одну формулу треба працювати над нею все життя.Можна констатувати, що сучасне суспільство не може ні існувати, ні функціонувати, ні розвиватися без науки.
    Бісик Олена, 26 група

    ВідповістиВидалити

  4. Наукові відкриття та винаходи роблять людину ерудованою, розширюють її світогляд, змушують по-новому подивитися не тільки на певну проблему, а й узагалі на світ.
    Наука завжди була невіддільною частиною розвитку суспільства. Нові винаходи весь час перевертали суспільні погляди та змінювали життя народів. Наука в житті кожної людини відіграє велику роль. Завдяки ній ми зараз є інформатизованим суспільством.
    Ті країни, які приділяють значну увагу науці, завжди йдуть попереду інших та є більш успішними.
    Шикір Юлія,26 група

    ВідповістиВидалити
  5. На мою думку, для того, щоб займатися науковою діяльністю, необхідно перш за все бути зацікавленим у певній проблемі. Я погоджусь з думкою Н.П. Бірук, що дослідник повинен мати бажання змінити систему освіти та досягти істини. У сучасній науці досі тривають зміни.

    ВідповістиВидалити